УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ПО ВОЗНЕСЕНІВСЬКОМУ РАЙОНУ

69035,м.Запорiжжя,вул. Лермонтова, буд. 14

ДЛЯ ОСІБ З ПОРУШЕННЯМ ЗОРУ

Поштова адреса:
69035 м. Запоріжжя,
вул. Лермонтова, 14

Графік роботи:
Пн - Чт з 08-00 до 17-00
Пт з 08-00 до 15-45

Електронна пошта для листування:
reception.usznv@zp.gov.ua upszn2304@ukr.net

Електронна пошта для звернень громадян:
vozneszvern@i.ua

Телефон/факс:
+38 (061) 236-33-99

Телефони гарячої лінії:
061 236-33-85
050 200 46 70
050 200 46 67

Інформаційна телефонна лінія:
093 170 77 70

Ми у соціальних
мережах

Ми у соціальних
мережах

Верховна Рада України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Кабінет Міністрів України

Міністерство соціальної політики

Міністерство соціальної політики України

Запорізька міська рада

Запорізька міська рада

Історична довідка

Становлення та розвиток нашої соціальної служби нерозривно пов’язаний з історією району та міста, зародженням та утвердженням української державності.

В документах Запорізького міського відділу соціального забезпечення за 1939 рік є відомості про діяльність у квітні-грудні 1939 року Орджонікідзевського районного відділу соціального забезпечення, що розміщувався за адресою: м.Запоріжжя, 13 виселок “А”, барак 45.

Офіційна дата, з якої розпочав діяльність Орджонікідзевський районний відділ соціального забезпечення – жовтень 1943 року, після звільнення території м.Запоріжжя від німецької окупації.

На той час основним завданням відділу, на жаль, була виплата допомоги на поховання. У квітні 1946 року відділ соціального забезпечення прийняв від райфінвідділу особові справи багатодітних та одиноких матерів, а також розгляд питань з призначення та виплати держдопомог. З 1965 року основними функціями районного відділу соціального забезпечення є призначення та виплата пенсій та держдопомог, працевлаштування пенсіонерів та інше, що пов’язане з соціальним забезпеченням.

З метою посилення економічних реформ та активізації соціальної політики у 2002 році відділ соціального захисту населення був об’єднаний з відділом житлових субсидій та реорганізований в управління праці та соціального захисту населення.

Управління праці та соціального захисту населення завжди є осередком державних гарантій соціального захисту. В ході реалізації основних напрямків соціальної політики держави спеціалісти управління працюють над процесом реформування системи соціального захисту, розвитком адресної допомоги, удосконаленням системи соціального захисту інвалідів, ветеранів війни та праці, інших незахищених верств населення.

З 2007 року, з метою спрощення надання соціальних виплат через застосування принципу призначення усіх видів соціальної допомоги за однією заявою й підвищення контролю за правильністю призначення та надання усіх видів соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення районних адміністрацій Запорізької міської ради прийняло участь у проекті “Підвищення ефективності управління реформою системи соціального захисту в Україні”. Цей проект значно підвищив ефективність системи, зробив її справедливішою та орієнтованою на інтереси людини.

Жителі віддалених куточків району зможуть отримувати соціальні підтримку, допомогу, послуги і консультації в безпосередній близькості до дому. Чітко дотримуючись стратегічних напрямів соціальних реформ, започаткованих Президентом України при управлінні створено „мобільний соціальний офіс” за участю представників управління праці та соціального захисту населення, Пенсійного фонду, відділення соціальної допомоги вдома; центру зайнятості; управління освіти і науки, молоді та спорту; служби у справах дітей.

Перші кроки служба соціального захисту Орджонікідзевського району м.Запоріжжя здійснювала під керівництвом завідувачів “райсобезів”: Колесніков М.О. (1944-1947 рр.), Жога Г.Г. (1947-1950 рр.), Бондарь С.Г. (1953-1955 рр.), Давиденко І.М. (1955-1959 рр.), Космачьов Є.Т. (1959-1968 рр.) Решетніков П.Т. (1968-1979 рр), Данільченко Р.С. (1979-1992 рр.). У незалежній Україні керівництво відділами та управлінням прийняли: Сироватка Л.А. (1992-1996 рр.), Матвєєва В.І. (1996-2004 рр.), Фомін О.К. (2004-2007 рр). Це справжні фундатори створення і розвитку управління праці та соціального захисту населення в районі, які були не лише свідками, але й безпосередніми учасниками перших кроків на шляху становлення вітчизняної системи соціального захисту. Вони постійно працювали над розширенням форм і методів роботи у соціальній сфері, удосконалювали накопичений досвід.

Естафету керівництва управлінням прийняла Трофимова Юлія Олександрівна. Вона з 14 лютого 2007 року і по цей час очолює управління праці та соціального захисту населення, яке виконує повноваження у сфері реалізації державної політики із забезпечення громадян району усіма видами гарантованої державної соціальної допомоги. ЇЇ професійне кредо: стояти на сторожі соціальної справедливості для кожної людини – від малюка до людини поважного віку. Нині управління обслуговує близько 25 тисяч мешканців району пільгових категорій, 188 багатодітних сімей, в яких виховується 601 дитина, близько 5 тисяч отримувачів державних соціальних допомог та більше 17 тисяч отримувачів житлових субсидій. Управління взаємодіє з 107 об’є́днаннями співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельними кооперативами району з питань надання пільг та житлових субсидій громадянам району та підприємствами з питань соціального захисту.

Головний девіз і визначальний принцип роботи управління – працювати для людей. Тому ми не закриваємо очі на існуючі проблеми, не ховаємося від них, а навпаки – прагнемо шукати, знаходити, оперативно та ефективно реагувати на суспільні потреби.

Жовтень 1943 року Утворений Орджонікідзевський районний відділ соціального забезпечення
Серпень 1993 року Реорганізовано у відділ соціального захисту населення Оржонікідзевського райвиконкому
Серпень 1995 року Реорганізовано в управління соціального захисту населення Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради
Вересень 2002 року Реорганізовано в управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради
Березень 2011 року Утворено управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Орджонікідзевському району
Квітень 2016 року Перейменовано в управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району
Лютий 2018 року Перейменовано в управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському району